Wyjazd do Stajni Artystycznej w Marcinkowie

W dniu 4.06.208 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe do Stajni Artystycznej w Marcinkowie.

Celem wycieczki było promowanie jazdy konnej jako aktywności mającej pozytywny wpływ na zdrowie dziecka, wielozmysłowe poznawanie otoczenia - stajnia, zagroda dla koni, relaksacja - wyciszenie na łonie natury.

Uczniowie poznali zasady chowu koni. Oglądali stajnię i boksy. Wysłuchali wielu ciekawych informacji o koniach rasy arabskiej. Następnie miała miejsce nauka jazdy konnej.

Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Następnie spożywały kiełbaski z grilla i ciasto z owocami na świeżym powietrzu.

Wycieczka  była bardzo udana, spędziliśmy miło czas jednocześnie pogłębiając naszą wiedzę na temat zwierząt hodowlanych w gospodarstwie (psy, kozy, króliki). Z pewnością odwiedzimy jeszcze gospodarstwo p. Marzeny Kowalik w Marcinkowie. Dziękujemy!

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali m.in. p. Elżbieta Strzelczyk, p. Maria Domańska, p. Gabriela Gilewska, p. Jolanta Wojciechowska, p. Sabina Kowalczyk, p. Małgorzata Ostalec