Listopadowe „Spotkanie z muzyką” – Skrzypce i tango.

Tradycyjnie jak w poprzednim miesiącu odbyło się w naszej szkole “Spotkanie z muzyką”.

Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą oni swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię.

Artyści zapraszani do współpracy wprowadzają uczniów w tajemniczy świat muzyki. Każde z takich spotkań ma swój temat przewodni, w ramach którego na słuchaczy czeka wiele niespodzianek - dzieci nie tylko słuchają muzyki i poznają nowe instrumenty, ale i mają możliwość próbowania swoich sił na parkiecie.

Spotkania z muzyką, organizowane cyklicznie w naszej szkole przybliżają dzieciom świat dźwięków, pobudzają uwagę słuchową, prezentują bogate instrumentarium, przedstawiają różne rodzaje tańców.

Tym razem muzycy wprowadzili nas w świat tanga. Zapoznali nas z tym pięknym tańcem przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu. Poznaliśmy budowę pierwszego z wymienionych instrumentów, a także posłuchaliśmy kilka utworów prezentujących tango,m.in “Tango Milonga” czy znane nam wszystkim “Despacito” oczywiście zagrane w rytmie tanga.

Poniżej kilka filmików z listopadowego "Spotkania z muzyką".