Świąteczne pierniczki

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozwiązalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy I, oddziałów przedszkolnych oraz klasy III postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.
W dniach 15 i 17 grudnia w szkole miało miejsce wielkie pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. W miłej i gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania : wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek. Wkładaniem pierników do piekarnika oraz mierzeniem czasu pieczenia zajęły się panie. Ta kulinarna zabawa zaowocowała nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami. Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki.