Spotkanie z Policjantem

W dniu 3.11.2017 r. odwiedził szkołę nasz dzielnicowy mł. asp. Piotr Koliczkowski wraz z panem Wójtem dr Krzysztofem Nawrockim.

Pan policjant najmłodszym uczniom: 4 i 5-latkom, 6-latkom i kl. I-II opowiedział wraz panem wójtem jak należy przestrzegać zasad ruchu drogowego, zwrócił uwagę na zagrożenia na drodze jakie czyhają na nich w codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się jak muszą zachowywać się w autobusie, podczas jazdy rowerem czy przechodząc przez ulicę.

Największą atrakcją spotkania była możliwość zobaczenia broni, a także obejrzenie i dotknięcie kajdanek.

Na koniec pan wójt wręczył dzieciom odblaski i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z tego spotkania.

Następnym punktem wizyty naszego dzielnicowego i wójta było spotkanie z uczniami kl. IV-VII. Uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego, dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na  nich nie tylko na drogach, ale także w życiu codziennym, a także jak powinni się zachowywać w szkole i po szkole, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Uczniowie chętnie włączali się w rozmowę z panem wójtem i panem policjantem zadając pytania.

Na koniec obaj Panowie pożegnali się z uczniami, a pan dzielnicowy obiecał, że odwiedzi ich przed feriami.