Spektakl „W krainie bajtów”

30 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu profilaktyczno-edukacyjnym pt. "W krainie bajtów". Opowiadał on w satyryczny sposób o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od komputerów, gier komputerowych, telewizji i innych technologii .

To opowieść o Hani, dziewczynie, która swój wolny czas spędza przed klawiaturą komputera lub ekranem telewizora. Za sprawką komputerowego Mistrza przenosi się do wirtualnej rzeczywistości, w której rządzą m.in.: Złodzieje Czasu, Wirusy, Sieciowe Potwory. Przebywanie tam nie jest przyjemne, po kilku niemiłych przygodach Hania postanawia wrócić do normalnej rzeczywistości.

Spektakl ukazał jak media wpływają na psychikę młodego człowieka,pokazał jak należy bezpiecznie korzystać z komputera i internetu oraz jak pożytecznie z  niego korzystać. Na koniec uczniowie uczestniczyli w pogadance z aktorami utrwalając sobie zasady bezpieczeństwa w internecie.