Bezpieczne ferie-Spotkanie z Policjantem

O bezpieczeństwie naszych uczniów w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych mówił podczas spotkania edukacyjnego przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Opocznie- dzielnicowy mł. asp. Piotr Koliczkowski.

Policjant ostrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Szczególnie podkreślił, jak bardzo niebezpieczne jest wchodzenie na lód, a także zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Przypomniał, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach.

Na koniec nasz dzielnicowy przypomniał jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego i życzył wszystkim, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.