XV Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

9 kwietnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się etap regionalny XV Diececzjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”, organizowanego corocznie przez Diecezjalny Instytut Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej. Organizatorami etapu regionalnego w Opocznie byli: Fundacja „Dar Dla Potrzebujących” oraz Biuro Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Blisko 300 młodych wykonawców z terenu powiatu opoczyńskiego zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie i wokalne wykonując utwory nawiązujące do polskiej historii, kultury i tradycji. Wśród tych osób były 3 uczennice z naszej szkoły: Justynka Kazuła –  uczennica klasy „0” oraz Kinga Kazuła i Angelika Ślusarczyk – uczennice klasy III. Siostrom Justynce i Kindze udało się zająć w tym konkursie zaszczytne III miejsce w kategorii zespołów.

Serdecznie gratulujemy!