Spotkanie z Policjantem

24 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielami Policji. Podobnie jak ostatnio nasi dzielnicowi odwiedzili najpierw najmłodszych uczniów, a następnie starszych uczniów. Policjanci przestrzegli uczniów, aby nie zbliżali się do cudzych i  bezpańskich psów,  powiedzieli jak należy się w takiej sytuacji zachowywać, a także pokazali dzieciom pozycję bezpieczną podczas kontaktu z agresywnym psem. Dzielnicowi opowiedzieli o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci podczas ferii zimowych, omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także przestrzegli przed ślizganiem na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak zachowywać się podczas kuligu i jak taki kulig powinien wyglądać, aby był bezpieczny i nie stwarzał zagrożenia dla innych. Panowie poinformowali także o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i zakazie wpuszczania nieznajomych do środka oraz o posiadaniu przy sobie lub zapamiętaniu adresu i numeru telefonu do domu, podczas gdy przebywamy w większych skupiskach ludzi, np. w galerii handlowej czy na stoku. Starsi uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających w sieci i cyberprzemocy. Na koniec policjanci przypomnieli o konieczności noszenia odblasków.

Policjanci u najmłodszych uczniów : 

Policjanci w klasach IV-VII :