Spotkanie w Skórkowicach

W dniu 12 maja 2017 r. uczniowie klas I –III oraz dzieci 6 – letnie pod opieką wychowawców: E. Słodkowskiej, E. Strzelczyk           i  M. Domańskiej odwiedzili Bibliotekę w Skórkowicach. Rodzinne spotkanie” rozpoczęło się od krótkiej prezentacji słownej, którą przedstawili pani Małgorzata Banaszczyk oraz druh strażak Robert Szulc.  Naświetlił on pracę straży i czytał dzieciom fragmenty książki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Następnie dzieci  i uczniowie uczestniczyli  w pokazie wozu strażackiego  (poznali wyposażenie i działanie sprzętów niezbędnych do różnorakich akcji). Wiedzą o funkcjonowaniu straży podzielili się też druhowie Ernest i Hubert Szulc.                    

Zainteresowali dzieci Kroniką OSP  w Skórkowicach. Ciekawe spotkanie zakończyło się praktycznym pokazem gaszenia pożaru          i „śmigusem – dyngusem”. Było bardzo miło i przyjemnie. Zapach herbatki i smak babeczki pozostawił miłe wspomnienia. Wróciliśmy bogatsi o wiedzę P.poż.