Powitanie Wiosny

Wiosna to czas , kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie klas 0-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia na korytarzach było kolorowo i wesoło. Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasach pod okiem wychowawcy Marzanny. Następnie zaproszono wszystkich uczniów z wychowawcami na górny hol, aby zaprezentowali wyniki swojej ciężkiej pracy. Wszystkie Marzanny okazały się równie piękne, dlatego w konkursie wszystkie klasy zajęły ex aequo 1 miejsce. Pogoda dopisała, w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się pierwszy wiosenny spacer.

W dalszej części imprezy uczniowie wyruszyli na poszukiwanie skarbów, ukrytych na terenie szkoły. Jedną z najfajniejszych atrakcji okazało się ozdabianie kredą chodnika prowadzącego do szkoły. Wszyscy doskonale się bawili, ruch na świeżym powietrzu sprawiał uczniom wielką radość, lecz spowodował, że wszyscy zgłodnieli, dzień zakończyliśmy ogniskiem.