Konkurs na Najpiękniejszą Kapliczkę

Majw kościele katolickim jest szczególnym miesiącem poświęconym Maryi. Już od najdawniejszych czasów, ludzie budowali kapliczki, w których znajdowały się figurki  lub obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Każdego dnia w maju gromadzili się z całymi rodzinami przed kapliczką, śpiewali Pieśni Maryjne, odmawiali Litanię Loretańską oraz Różaniec. Chcieli w ten sposób chwalić Maryję i dziękować Jej, że zechciała być naszą Matką, Królową, Pocieszycielką…  

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Klewie wzięli udział  w konkursie pt.  „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej” zorganizowanym przez  p. katechetkę Katarzynę Wilk. Przedmiotem konkursu było wykonanie przestrzennej kapliczki dowolną techniką.

Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, są bardzo piękne!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! A oto fotogaleria: