Komunikat Dyrektora Szkoły dotyczący profilaktyki zdrowotnej w związku z koronawirusem

KOMUNIKAT DYREKTORA

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KLEWIE

dotyczący profilaktyki zdrowotnej w związku z koronawirusem 

 

Drogi Rodzicu!

  • Proszę o nieprzysyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
  • W przypadku dziecka, które wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, proszę Rodziców o bezzwłoczne powiadomienie najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoście się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia oddziału przedszkolnego lub szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).
  • Proszę o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie 44 7552329).
  • W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Dyrektor Szkoły

Maryla Domańska