Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
8 listopada 2019 r.  w dzień zdrowego śniadania, uczniowie z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej im Marii Skłodowskiej-Curie w Klewie wraz z wychowawczyniami i gronem pedagogicznym przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w klasie i w szkole. Uczniowie poznali piramidę zdrowia oraz zasady zdrowego odżywiania.

Po zajęciach i wspólnym obejrzeniu filmu pt. ,,Ekipa Chrumasa”  uczniowie wspólnie udali się do toalet, żeby dokładnie umyć ręce a następnie na stołówkę gdzie czekały pięknie zastawione stoły, warzywami i innymi zdrowymi dodatkami przyniesionymi przez dzieci.

Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji ( co podziwiać można na zamieszczonych zdjęciach) Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla wszystkich  prawdziwą frajdą. Na twarzach uczniów promieniał uśmiech i  zachwyt.

Anna Szczepocka

Wojciech Antos