Dzień św. Patryka

W piątek 17.03.2017 r. w Szkole Podstawowej w Klewie miały miejsce obchody związane z dniem Św. Patryka.

Uroczystość ta wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Obchody mają jednak miejsce nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami.

Dlatego też uczniowie chętnie przyłączyli się do wspólnej organizacji. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację o Irlandii, jej zwyczajach i kulturze.

Klasy IV,V, VI przygotowały „Irlandzkie stoisko” prezentujące symbole tego kraju oraz „zielone smakołyki”. Odbył się również konkurs wiedzy o Irlandii. Laureatami zostały: Klaudia Michałowicz, Marta Jaruga oraz Klaudia Ślusarczyk. Zostały one nagrodzone voucherem na naukę języka angielskiego. Obchody zakończyła wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Uroczystość zorganizowała p. Katarzyna  Ślązak