
19 maja obchodzimy
Dzień Dobrych Uczynków
czyli święto społecznych i bezinteresownych działań na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.
Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Klewie także postanowiła przyłączyć się do akcji czynienia dobra.
W życiu każdego z nas musi znaleźć się miejsce na dobre uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze, a przy tym na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej.
Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie.
Zachęcamy Was do czynienia dobra.
Jak pomagać? Każdy może zrobić to według własnego pomysłu, ale jeśli tych brakuje podpowiadamy.
Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zadzwoń do swoich dziadków, posprzątaj pokój lub szczerze komuś podziękuj za wszystko co robi. Zrób dla drugiej osoby to, co będzie dla niej gestem zrozumienia i przyjaźni.
Możliwości jest wiele.
W dniach 19 i 20 maja możesz wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki karteczki z opisem lub ilustracją swoich pozytywnych działań. Stworzymy z nich DRZEWO DOBRYCH UCZYNKÓW.
Pamiętaj, że dobro powraca, ale nie uszczęśliwiaj nikogo na siłę!
